Tuchola Żarska
Strona GłównaForum Kronika Wsi Wydarzyło sięStowarzyszenie
Nawigacja
Strona Główna
Forum
Kontakt
Galeria
Historia Tucholi

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 335
Najnowszy Użytkownik: Marek

Ostatnie Artykuły
Program rewitalizacj...
wyjasnienie
Sesja w Jasieniu
Afera z butelką w tle
Lampy między Tucholami

kontakt ze mną
mail do mnie plut32@o2.pl lub 10066585Gadu-Gadu Lub tel. 695795550 lub skype voyager634

Polecane
UM LUBSKO
LGD
"CLOWN BODZIO"
fundacja prołuzycka
Bractwo rycerskie z Żaganiacookies

News
debata
hubmaks dnia październik 14 2015 16:00:01 · 0 Komentarzy · 752 Czytań · Drukuj
Pan Burmistrz zaprasza!!

My również zapraszamy! ;)

Posted by Fundacja Prołużycka on 14 października 2015
hubmaks dnia październik 14 2015 10:50:34
0 Komentarzy · 742 Czytań · Drukuj
VI Festiwal Kultur Dawnych
VI Festiwal Kultur Dawnych odbył się w Lubsku. Do tej pory festiwal ten odbywał się w Wicinie i Guzowie w gminie Jasień, ale w związku z przenosinami siedziby do gminy Lubsko od tego roku impreza odbywać się będzie w naszej gminie.
hubmaks dnia październik 10 2015 06:01:03
0 Komentarzy · 721 Czytań · Drukuj
Zebranie Wiejskie w sprawie Funduszu Sołeckiego
W poniedziałek 28 września w sali na Małej Tucholi odbyło się zebranie wiejskie. Tematem spotkania był podział. "Funduszu Sołeckiego". Na zebraniu ustalono, że za większą część pieniędzy kontynuowany będzie remont świetlicy. Zostaną usunięte panele ze ścian i położona gładź i pomalowane ściany. Zostanie zakupionych 6 nowych ławostołów oraz doposażona kuchnia. Pozostałą część funduszu sołectwo chce przeznaczyć na dwie imprezy integracyjne. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób w tym przedstawiciel gminy.
hubmaks dnia październik 03 2015 06:31:12
0 Komentarzy · 611 Czytań · Drukuj
Procesu ciąg dalszy
Image and video hosting by TinyPic Jak podaje Gazeta Lubuska..." Rodzice i nauczyciele zeznawali we wtorek, 29 września przed sądem. Mieszkańcy Wiciny stoją murem za księdzem oskarżonym o wykorzystanie seksualne.We wtorek w sądzie rejonowym ruszył proces księdza Jana K. Proboszcz parafii w Wicinie jest oskarżony o seksualne wykorzystanie małoletniego. Na świadków wezwano aż 20 osób. W sądzie nikt nie chciał z nami rozmawiać o sprawie. Świadkowie to głównie rodzice uczniów i nauczyciele z podstawówki w Wicinie, w której ksiądz uczył religii. Obecnie Jan K. ma zakaz nauczania w szkole. Przypomnijmy, że do rzekomego wykorzystania miało dojść podczas lekcji religii na początku tego roku. Ksiądz miał włożyć do rozporka swoich spodni butelkę, a jednemu z uczniów kazał udawać seks oralny. reklama Dzieci, a byli to uczniowie piątej klasy, o wszystkim opowiedziały swoim rodzicom. Sprawa trafiła do prokuratury. Ksiądz został zatrzymany kilka dni po wspomnianej lekcji, w areszcie spędził jedną noc. Obecnie dalej służy w parafii, która obejmuje kilka miejscowości. - To złoty ksiądz, on by czegoś złego nigdy nie zrobił - przekonywała nas jedna z mieszkanek Wiciny. We wtorek przed sądem miał zeznawać m.in. Sławomir Muzyka, były dyrektor podstawówki w Wicinie, ale jego przesłuchanie przeniesiono na 5 listopada. Podobnie jak kilkorga innych świadków. - W czasie, kiedy podobno to się działo, ja nie pracowałem jako dyrektor. Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie pomyślałbym nigdy, że ksiądz byłby zdolny do czegoś takiego. Nawet jak zdawał na nauczyciela mianowanego, pisałem mu opinię i miałem sporo dobrego do pisania - zapewnia Sławomir Muzyka. - Ksiądz grał w piłkę, z ministrantami jeździł na zawody, miał dobre relacje z młodzieżą, odnosił sukcesy. Sam oskarżony tuż przed rozprawą nie wyglądał na szczególnie zdenerwowanego. Nie chciał jednak rozmawiać z dziennikarzami." Robi się coraz ciekawiej.

Czytaj więcej: http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/zary/art/8956902,proces-ksiedza-z-wiciny-wezwano-az-20-swiadkow,id,t.html
hubmaks dnia wrzesień 30 2015 11:47:39
0 Komentarzy · 718 Czytań · Drukuj
VI Festiwal Kultur Dawnych
Image and video hosting by TinyPicW sobotę (19.09) odbył się VI Festiwal Kultur Dawnych, po raz pierwszy zorganizowany w Lubsku (wcześniej w Wicinie i Guzowie). Współorganizatorami byli: Fundacja Prołużycka, Gmina Lubsko i Lubski Dom Kultury.tradycyjnie jak co roku młodzież ze szkół podstawowych wzięła udział w warsztatach: archeologicznych, rycerskich, bartniczych, malarskich, origami i wiele innych. Mocno oblegane były warsztaty zorganizowane przez gości z Ukrainy. O godz. 14-tej burmistrz Lubska Lech Jurkowski oficjalnie otworzył imprezę i zaprosił do wspólnej zabawy. W tym roku pan burmistrz objął Honorowym Patronatem VI Festiwal Kultur Dawnych i ufundował puchary dla uczestników dwóch turniejów. Na scenie oprócz posłanki Bożenny Bukiewicz, pojawili się też: Brygida Grzybowicz – przedstawiciel Wojewody Lubuskiego i przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego Mirosław Gąsik. Turniej szachowy zorganizował Klub Szachowy CAISSA, a turniej łuczniczy Bractwo Rycerskie Ziemi Bobrzańsko-Nadodrzańskiej pod okiem kasztelana Janusza Gruszkowskiego i fundatora Fundacji Prołużyckiej Sławomira Muzyki. Fundacja Prołużycka przygotowała namiot – Stacja Lubsko-Sommerfeld, gdzie przygotowano mini muzeum oraz restauracyjkę dworcową i informowano o działalności m.in. o planowanym odrestaurowaniu dworca kolejowego w Lubsku i zagospodarowaniu terenu wokół niego. W tym celu podpisano umowę o współpracy partnerskiej pomiędzy Fundacją Prołużycką a Gminą Lubsko. Na Festiwal przybyli również goście z Forst (Lauzitz) i Bad Muskau. Na scenie cały czas coś się działo. Pośród wykonawców wystąpiły także dziewczyny z Tucholi Żarskiej. Amela i Nikola godnie zaprezentowały naszą wieś. Nie mogło zabraknąć na takim festiwalu muzyki dawnej i turnieju rycerskiego. Wystąpiły również zespoły ludowe: WICINIANKI I MODRY LEN. Goście z Ukrainy zaprezentowali swój ludowy repertuar. Wręczyli Burmistrzowi przywieziony z domu tradycyjny wypiek i podziękowali za bardzo miłe przyjęcie. Gospodarz Lubska podzielił chleb i rozdał publiczności. Gwiazdą wieczoru był zespół romski VANESSA & SORBA, którzy w Lubsku wystąpili już kilka razy, ostatnio 29 sierpnia dali koncert przy fontannie. Dużo emocji wzbudził pokaz ognia. Więcej można zobaczyć i przeczytać na profilu facebookowym Fundacji Prołużyckiej
hubmaks dnia wrzesień 27 2015 16:27:59
0 Komentarzy · 751 Czytań · Drukuj
Konkurs 2015
W tym roku, nasza strona internetowa po raz drugi bierze udział w konkursie na najlepsza wiejską stronę internetową. Konkurs organizowany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Patronat honorowy nad konkursem objął minister administracji i cyfryzacji pan Andrzej Halicki.
hubmaks dnia wrzesień 27 2015 05:44:01
0 Komentarzy · 733 Czytań · Drukuj
koncert
W najbliższy piątek już po raz ostatni odbędzie się koncert przy fontannie obok Lubskiego Domu Kultury. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają!
Image and video hosting by TinyPic
hubmaks dnia sierpień 26 2015 10:01:17
0 Komentarzy · 625 Czytań · Drukuj
Skarga
Firma "Gewind Budziechów" zajmująca się budową wiatraków pomiędzy Dłużkiem a Lubskiem złożyła skargę na Burmistrza Lecha Jurkowskiego.
Zgodnie z przepisami skarga trafiła na posiedzenie komisji rewizyjnej (we wtorek 18.08)
Skarga był wielowątkowa. Zarzuty dotyczą braku odpowiedzi na pisma z firmy i niegospodarności czyli tego, że burmistrz nie chce pieniędzy z wiatraków - poinformował przewodniczący komisji radny Stefan Żyburt. Po jej rozpatrzeniu uznaliśmy jednogłośnie, że skarga jest bezzasadna i taki wniosek sformułowaliśmy do całej rady, która do 10.09 musi w tej sprawie głosować.


źródło Magazyn Lubski


hubmaks dnia sierpień 19 2015 18:41:05
0 Komentarzy · 662 Czytań · Drukuj
Żłobek już czynny
Uwaga rodzice!! Mozna już zapisywać swoje pociechy do żłobka!! Więcej informacji pod tym adresem. kliknij
hubmaks dnia sierpień 18 2015 19:53:49
0 Komentarzy · 770 Czytań · Drukuj
na co fundusz w tym roku?
17 lipca odbyło się zebranie wiejskie w sprawie zagospodarowania pieniędzy z funduszu sołeckiego. Pieniądze te, przyznano jeszcze w zeszłym roku i nie zostały wydane przez poprzednią radę sołecką. Do wydania było ok. 15tys zł. Na zebraniu podjęto decyzję o tym, że kwota ta zostanie przeznaczona na doraźny remont świetlicy (ile jeszcze razy będzie remontowana?). Wymienione będą drzwi wejściowe i boczne, a także poprawiona kanalizacja i drobne prace odświeżające kuchnię. Z tych pieniędzy zostało ok. 2 tys. zł, więc pani Sołtys wraz z radą zadecydowały, że przeznaczą je na mały letni festyn! W końcu mamy jeszcze lato!! A już na początku września trzeba będzie zadecydować na co pójdą pieniądze w przyszłym roku. Jeśli macie jakieś pomysły przyjdźcie na zebranie!! O tym gdzie i kiedy się ono odbędzie poinformuje już wkrótce!!
hubmaks dnia sierpień 13 2015 11:10:08
0 Komentarzy · 765 Czytań · Drukuj

Strona 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Thomastype
14. luty 2018 06:48:54
hcertiq http://www.propertyquarte
rs.co.uk/372-omega-seamas
ter-300m-mid-size.cfm http://www.bcf-menuiserie
.fr/sac-hermes-evelyne-pa
s-cher-781.html http://www.kirstenrlassen
.d


Thomastype
14. luty 2018 05:11:07
bwskadh http://www.propertyquarte
rs.co.uk/710-omega-seamas
ter-professional-replica.
cfm http://www.motorhuis-gele
en.nl/114-dames-rolex-mar
ktplaats.htm http://www.petitpainper


MerlinJep
17. sierpień 2017 08:47:54
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/179-nike-sb-stefan-j
anoski-rouge.html]Nike Sb Stefan Janoski Rouge[/url] Skilled plumbing related is usually a very costly assistance, and usually the job that


Richardquit
13. sierpień 2017 14:37:12
nezpias http://www.birraceria.it/
075-gel-asics-nimbus-14.h
tm http://www.happycentre.it
/694-louis-vuitton-outlet
-italia-cinture.htm http://www.118messina.it/
644-scarpe-da-cal


Thomastype
02. sierpień 2017 05:57:45
pisckqc http://www.infopasqua.it/
scarpe-le-coq-sportif-zal
ando-806.html http://www.amadoriscavi.i
t/nike-presto-all-black-6
26.html http://www.fistofthenorth
star.it/432-nike-s


Archiwum

pogoda w tucholi

Kontakt ze Stowarzyszeniem Sympatyków wsi Tuchola Żarska
Stowarzyszenie Sympatyków wsi Tuchola Żarska

Tuchola Żarska 37

68-300 Lubsko

tel. 798 222 323

Rada sołecka w Tucholi Żarskiej
Sołtys Ewa Czerw
Tuchola Żarska
68-300 Lubsko
tel.781 272 482
Rada sołecka
Małgorzata Węgrzynowska
Małgorzata Socha
Janusz Smyk

Tuchola na mapie
tuchola Żarska

Hubmaks
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-2005622746 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu