Tuchola Żarska
Strona GłównaForum Kronika Wsi Wydarzyło sięStowarzyszenie
Nawigacja
Strona Główna
Forum
Kontakt
Galeria
Historia Tucholi

Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 335
Najnowszy Użytkownik: Marek

Ostatnie Artykuły
Program rewitalizacj...
wyjasnienie
Sesja w Jasieniu
Afera z butelką w tle
Lampy między Tucholami

kontakt ze mną
mail do mnie plut32@o2.pl lub 10066585Gadu-Gadu Lub tel. 695795550 lub skype voyager634

Polecane
UM LUBSKO
LGD
"CLOWN BODZIO"
fundacja prołuzycka
Bractwo rycerskie z Żaganiacookies

Witamy
Witamy w Tucholi Żarskiej!Jest to wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie żarskim, w gminie Lubsko. Stanowi sołectwo obejmujące dwie wsie: Tuchola Mała i Tuchola Duża.

News
Program rewitalizacji wsi.
Wczoraj ( 26.07) w Tucholi Żarskiej odbyło się kolejne z serii spotkań tzw. spacerów badawczych.
Spacer badawczy.
W spotkaniu któremu przewodniczył sołtys Tucholi Zarskiej wzięli udział mieszkańcy Tucholi Żarskiej oraz przedstawiciele gminy, a także Adam Paluch przedstawiciel wykonawcy projektu. W trakcie spotkania mieszkańcy Tucholi mogli przedstawić swoją wizję poprawy estetyki wsi oraz zagospodarowania terenów zielonych. Dominującym tematem poruszanym przez przybyłych na to spotkanie, był remont dróg znajdujących się w obrębie wsi, doświetlenia ulic, budowy chodnika pomiędzy obiema Tucholami, modernizację świetlicy, doposażenia placów zabaw w nowe elementy oraz wybudowanie nowego miejsca rekreacji, w tym placu zabaw dla dzieci oraz siłowni zewnętrznej, stolików szachowych, altan oraz miejsc na grillowanie, tuż przy boisku piłkarskim. Jakkolwiek budowa czy remont dróg nie wchodzi w zakres projektu, to budowa chodnika o długości 800 metrów pomiędzy częścią południowa a północną miejscowości już tak! Problem braku chodnika podnoszony jest od lat i stanowi jedną z głównych kwestii poruszanych podczas spotkań z władzami gminy. Przy okazji spotkania, wręczono przedstawicielom gminy petycję skierowaną do Burmistrza, a dotyczącą remontu drogi na Małej Tucholi.
Programu Rewitalizacji dla Gminy Lubsko na lata 2017-2023
Projekt ma na celu poprawę funkcjonalności wybranych miejscowości, estetyki przestrzeni oraz zwiększenie aktywności społecznej , w tym m.in. uporządkowanie i zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz integrację społeczną. Obszar rewitalizacji nie może być większy niż 20% obszaru gminy i obejmować 30% ludności zamieszkałej w gminie. Projekt „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Lubsko na lata 2017-2023” opracowywany jest dla: centrum Lubska tj. ulic: E. Plater, Grunwaldzkiej, Aleja Wojska Polskiego, ul.Bohaterów, ul. Sportowej oraz ulic: Kopernika, Śródmiejskiej, Mickiewicza, Krasińskiego, Krakowskie Przedmieście, a także otoczenia Parku Miejskiego oraz miejscowości Lutol i Tuchola Żarska. Wczorajszy „spacer” był to już ostatni z serii spotkań. Jeszcze przez tydzień do 1 sierpnia można zgłaszać swoje uwagi na formularzu, który należy pobrać ze strony um.lubsko.pl ,wypełnić i przesłać lub dostarczyć do urzędu gminy. Po zakończeniu konsultacji zostanie opracowana strategia pn. „Programu Rewitalizacji dla Gminy Lubsko na lata 2017-2023” dotyczący pozyskania funduszy unijnych, którą Radni Miejscy rozpatrzą na najbliższej sesji. Jeśli program zostanie przyjęty gmina będzie mogła realizować założenia zawarte w tym dokumencie.
hubmaks dnia lipiec 27 2017 17:32:18 · 0 Komentarzy · 651 Czytań · Drukuj
IX Turniej Piłko Siatkowej Drużyn Amatorskich
11 czerwca 2016r o godz 9:00 w Tucholi Żarskiej rozpocznie się IX Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają kibiców. Jak co roku przygotowano wiele atrakcji około turniejowych.
hubmaks dnia maj 29 2016 08:10:04
0 Komentarzy · 965 Czytań · Drukuj
Mamy nowego sołtysa
Kryzys w Tucholi zażegnany!
69 osób zebrało się w dniu dzisiejszym (27 maja) w świetlicy wiejskiej w Tucholi Żarskiej. Powodem zebrania były wybory nowego sołtysa. Spotkanie wyznaczono na godzinę 18:00. Była to II tura wyborów. Pierwsza która odbyła się 12 maja nie przyniosła efektów z powodu nie wystarczającej frekwencji. Tym razem w szranki o stanowisko sołtysa stanęły trzy osoby:
- Ewa Zawadzka
- Arkadiusz Podhorodecki
- Stanisław Kaniowski
W wyniku głosowania sołtysem został Arkadiusz Podhorodecki 54 lata, który otrzymał 34 głosy. Ewa Zawadzka otrzymała 25, a S. Kaniowski 10 głosów. A. Podhorodecki jest emerytowanym oficerem Wojska Polskiego. Zdecydowałem się kandydować przede wszystkim dlatego, że Tuchola to jest nasz dom i chciałbym żeby mieszkańcy naszej wsi traktowali nasze sołectwo jak jedną całość, a nie dzielili wieś na dwie osobne Tuchole. Po pierwszej turze w której nie został wyłoniony sołtys wiele osób zgłosiło się do mnie z zapytaniem czy nie zechciałbym zostać sołtysem. Do końca miałem wątpliwości czy kandydować? Niczego nie chcę obiecywać. W pierwszej kolejności chciałbym się zorientować w sytuacji. Na jakim etapie są przedsięwzięcia związane np. z Funduszem Sołeckim. etc. etc. Potem można planować dalsze działania - mówi A. Podhorodecki. Zależy mi na odbudowaniu wizerunku na zewnątrz. Chciałbym, żeby Tuchola przestała być postrzegana w negatywnym świetle i to mi będzie przyświecać przez całą kadencję. - puentuje nowy sołtys
hubmaks dnia maj 29 2016 08:06:33
0 Komentarzy · 940 Czytań · Drukuj
nie wybrano sołtysa
12 maja odbyły się wybory sołtysa. Niestety z powodu małej frekwencji nowy sołtys nie został wybrany. Następną turę wyznaczono na 27 maja 2016r.
hubmaks dnia maj 13 2016 08:54:40
0 Komentarzy · 1001 Czytań · Drukuj
wybieramy
Wybory odbęda się w czwartek 12 maja o godzinie 18:00 w sali wiejskiej na Małej Tucholi
hubmaks dnia maj 07 2016 10:33:56
0 Komentarzy · 976 Czytań · Drukuj
I znów wybory sołtysa
Nie mamy szczęścia do sołtysów. Po raz kolejny czekają nas wybory nowego sołtysa w Tucholi Żarskiej. Ewa Czerw z powodów osobistych musiał złożyć rezygnację z pełnionej funkcji. O terminie zebrania wiejskiego w tej sprawie powiadomię
hubmaks dnia maj 04 2016 10:01:20
0 Komentarzy · 987 Czytań · Drukuj
Swięto Kobiet
Image and video hosting by TinyPic
hubmaks dnia luty 27 2016 00:44:41
0 Komentarzy · 931 Czytań · Drukuj
Pożegnanie Lecha Krychowskiego

Na dzisiejszej Sesji Rady Miasta odbyła się uroczystość pożegnania byłego już Dyrektora LDK p. Lecha Krychowskiego. Pan...

Posted by Przekrój Lokalny - z dostawą do ludzi on 24 luty 2016
hubmaks dnia luty 24 2016 20:18:37
0 Komentarzy · 906 Czytań · Drukuj
Zaczeło się od nagrody a skończyło na emeryturze
„Zaczęło się od nagrody, a skończyło na emeryturze"
Zaczęło się w sumie niewinnie. Podczas sesji radny Tomasz Apanowicz skierował zapytanie do Burmistrza odnośnie do wniosku o przyznanie nagrody dla dyrektora Lubskiego Domu Kultury. Wniosek ten do Burmistrza skierowała komisja budżetowa. Radny argumentował to tym, że za realizację projektu modernizacji obiektu LDK oraz pozyskanie dodatkowych 2,2 mln zł należy się Dyrektorowi nagroda. Burmistrz jednak udzielił odpowiedzi dość wymijającej, twierdząc, że dyrektor Krychowski dostał już nagrodę roczną. Pan Apanowicz kontynuował, zadając kolejne pytanie dotyczące rozbieżności w artykule, który ukazał się w jednej z gazet na temat przyczyn odejścia Dyrektora LDK na emeryturę.W gazecie tej sugerowano, że powodem odejścia była inicjatywa Burmistrza. Burmistrz Jurkowski odpierał zarzuty, twierdząc, że jego wypowiedź nie była autoryzowana i nie ma zamiaru odpowiadać za to, co ktoś wypisuje w gazecie. Jego opinia o dyrektorze Krychowskim jest jego prywatną sprawą, a to, co ukazało się w gazecie, nie jest jego opinią. Wobec czego radny Apanowicz w imieniu swoim i klubu, który reprezentuje wyraził protest przeciwko takiemu traktowaniu dyrektora Krychowskiego i apelował o troszeczkę człowieczeństwa w stosunku nie tylko do niego, ale do jakiejkolwiek innej osoby. Ten brak człowieczeństwa wg radnego Apanowicza objawiał się tym, że burmistrz nie chciał rozmawiać z dyrektorem LDK na temat jego odejścia na emeryturę. Poproszony o szczegóły, radny opisał sytuację, mówiąc, że pod koniec Października do dyrektora LDK przyszedł radca prawny Tadeusz Ardeli z niejako rozkazem od burmistrza, że ma zrezygnować z funkcji dyrektora. Pan Krychowski nie krył zaskoczenia i poprosił o rozmowę. Ardeli wrócił do ratusza, a po godzinie poinformował go, że Burmistrz nie będzie z nim rozmawiał. Na drugi dzień podczas gali pierwszaków w LDK zastępca Burmistrza pan Wojnar potwierdził tę informację i to spowodowało, że pan Krychowski wylądował w szpitalu. Podczas tyrady, jaką wygłaszał pan Apanowicz, Burmistrz nie krył zaskoczenia ta historią i konsekwentnie zaprzeczał, jakoby tak było. Do tablicy wywołany został również zastępca burmistrza, który potwierdził, że pan Ardeli był u niego, ale rozmowa nie dotyczyła pana Krychowskiego. Summa summarum całą sprawę potraktowano w kategoriach plotki, którą niepotrzebnie przejął się pan Lech Krychowski i podszedł do tego zbyt emocjonalnie. W całą dyskusję wtrącił się pan Ireneusz Kurzawa, który stwierdził, że pan Krychowski już rok temu nabył uprawnienia emerytalne i z całym szacunkiem do jego dorobku powinien w spokoju odejść. Mimo nieprzyjemnej atmosfery, która wywiązała się w związku z zaistniałą sytuacją, Lech Jurkowski Burmistrz Lubska zapewnił, że Dyrektor Krychowski zostanie pożegnany godnie.
hubmaks dnia styczeń 07 2016 12:24:43
0 Komentarzy · 1071 Czytań · Drukuj
koncert
Image and video hosting by TinyPic
hubmaks dnia grudzień 08 2015 21:53:05
0 Komentarzy · 1219 Czytań · Drukuj
Uwaga!
Uwaga rodzice, nastąpiła zmiana w godzinie spotkania Mikołajkowego w Tucholi. Zamiast 17:00 spotykamy się z Mikołajem o 16:00!! Reszta bez zmian.
hubmaks dnia grudzień 08 2015 17:25:05
0 Komentarzy · 1117 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Thomastype
14. luty 2018 06:48:54
hcertiq http://www.propertyquarte
rs.co.uk/372-omega-seamas
ter-300m-mid-size.cfm http://www.bcf-menuiserie
.fr/sac-hermes-evelyne-pa
s-cher-781.html http://www.kirstenrlassen
.d


Thomastype
14. luty 2018 05:11:07
bwskadh http://www.propertyquarte
rs.co.uk/710-omega-seamas
ter-professional-replica.
cfm http://www.motorhuis-gele
en.nl/114-dames-rolex-mar
ktplaats.htm http://www.petitpainper


MerlinJep
17. sierpień 2017 08:47:54
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/179-nike-sb-stefan-j
anoski-rouge.html]Nike Sb Stefan Janoski Rouge[/url] Skilled plumbing related is usually a very costly assistance, and usually the job that


Richardquit
13. sierpień 2017 14:37:12
nezpias http://www.birraceria.it/
075-gel-asics-nimbus-14.h
tm http://www.happycentre.it
/694-louis-vuitton-outlet
-italia-cinture.htm http://www.118messina.it/
644-scarpe-da-cal


Thomastype
02. sierpień 2017 05:57:45
pisckqc http://www.infopasqua.it/
scarpe-le-coq-sportif-zal
ando-806.html http://www.amadoriscavi.i
t/nike-presto-all-black-6
26.html http://www.fistofthenorth
star.it/432-nike-s


Archiwum

pogoda w tucholi

Kontakt ze Stowarzyszeniem Sympatyków wsi Tuchola Żarska
Stowarzyszenie Sympatyków wsi Tuchola Żarska

Tuchola Żarska 37

68-300 Lubsko

tel. 798 222 323

Rada sołecka w Tucholi Żarskiej
Sołtys Ewa Czerw
Tuchola Żarska
68-300 Lubsko
tel.781 272 482
Rada sołecka
Małgorzata Węgrzynowska
Małgorzata Socha
Janusz Smyk

Tuchola na mapie
tuchola Żarska

Hubmaks
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-2005622788 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu